Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Informatika és Villamos Intézet

A Kar rövid története

Pollack Mihály Műszaki Főiskolát (PMMF) 1970-ben alapították. Jogelőd intézménye a budapesti Épületgépészeti és a pécsi Vegyipari Gépészeti Technikum volt. 1971-től gépészeti és építőipari szak jött létre. A főiskola 1995. július 1-jei hatállyal integrálódott a Janus Pannonius Tudományegyetem, majd 2000-től új nevén, Pécsi Tudományegyetem szervezetébe. 2004-től egyetemi karként működik, 2006-tól Pollack Mihály Műszaki (PMMK), 2011-től Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar (PMMIK), így elnevezésében is mutatja a mérnökinformatika térnyerését, úgy az oktatásban, mint a kutatásban. 2015 márciusától intézményünk neve PTE Műszaki és Informatikai Kar (MIK).

Ma a pécsi Műszaki és Informatikai Kar 3000 hallgatójával, több évtizedes tapasztalatával, megújított, kibővített egyetemi campusával hazánk műszaki felsőoktatásának egyik legszínesebb intézménye, a magyar műszaki élet egyik meghatározó központja.

Nyolc alapképzésünk lefedi a műszaki, művészeti és az informatikai tudományterületet, az építészmérnöki, építőmérnöki, gépészmérnöki, környezetmérnöki, villamosmérnöki, informatikai, építőművészeti tudományágakban.

Felsőoktatási szakképzésünk, a televíziós műsorkészítő is keresett képzés.

Hallgatóink 10 mesterképzés közül válogathatnak, elsősorban az építészmérnöki, építőművészeti, építőmérnöki és az informatikai tudományágakban.

2014 szeptemberétől osztatlan építészmérnök, valamint a doktori iskola PhD és DLA, 2015 szeptemberétől mérnökinformatikus BSc és MSc, Építőmérnök BSc, Szerkezet-építőmérnök MSc angol nyelvű képzésben is részt vehetnek hallgatóink.

2015 szeptemberétől az Építészmérnök, Építőmérnök, Gépészmérnök, Villamosmérnök, Mérnökinformatikus, Környezetmérnök BSc szakokon, gyakorlatorientált, ipari cégek, vállalatok részvételével zajló, más néven duális képzési formát is indítunk.

Diplomásoknak 13 szakmérnök-/szakember-képzést ajánlunk szakirányú továbbképzési céllal.

Oktatóink száma 135 fő, 82 fő PhD és DLA fokozattal rendelkezik, 29 százalék habilitált. Három oktatónk az MTA doktora, három művészeti díjas oktató, három Magyar Művészeti Akadémia, egy Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tag, 13 fő tudományos kandidátus és három főállású kutatónk van. Oktatóink több mint fele 50 év alatti.

Infrastrukturális és informatikai háttér 2007–2008-ban megvalósult a kar Boszorkány úti oktatási, kutatási ingatlanegyüttesének felújítása 3,5 milliárd forint összegben, húszezer négyzetméteres alapterületen.

A campus részeként megújult a 800 fős kollégium épülete, kétágyas, fürdőszobás szobákkal.

A közel húszezer négyzetméteres, oktatási célú épület teljes körű rekonstrukciója során légkondicionált tantermeket alakítottak ki, melyek a kor kívánalmainak megfelelő multimédiás eszközökkel is felszereltek. Az oktatási épületeinkhez kapcsolódó laboratóriumok a legkorszerűbb technológiákat bemutató eszközökkel, műszerekkel vannak ellátva.